Sıkça Sorulan Sorular

StartSpor

İşlem Rehberi

StartSpor’a Nasıl Kayıt Olunur?

StartSpor’a kayıt olmak için önce StartSpor.com web sitesi Ana Sayfa’sına ya da internetten arama ya da reklam kampanyaları ile gelebileceğiniz Şehir/Branş Arama sayfalarına girmeniz gereklidir. Ana Sayfa ya da Şehir/Branş arama sayfası üzerinden Kayıt Ol bağlantısına tıklayarak, karşınıza çıkan yeni sayfada E-posta ile Kayıt Ol ya da Sosyal Ağ ile Kayıt Ol bağlantılarından herhangi biri altındaki formu doldurarak StartSpor üyesi olabilirsiniz.

StartSpor’da Rezervasyon Seçimi Nasıl Yapılır?

StartSpor’da rezervasyon seçimi yapmak için StartSpor web sitesi, mikro sitesi ya da mobil uygulamaları üzerinden, tesislerin rezervasyon ve abonelik tablolarını bulabileceğiniz Tesis Detay sayfalarına girmeniz gerekmektedir. Bu sayfalara StartSpor Ana Sayfası ya da arama sonuçlarınız ya da reklam kampanyaları üzerinden ulaşabilirsiniz. Tesis Detay sayfasında, o tesisten rezervasyon yapabileceğiniz saatleri, üyelik paketlerini ve diğer hizmetleri görebilirsiniz. Rezervasyon seçiminizi yapmak için istediğiniz saatin/paketin üzerine tıklayıp Rezervasyon Detay penceresini açmalı ve ilgili opsiyon seçimlerinizi yaparak Rezervasyon Yap butonuna tıklayarak rezervasyonunuzun ödeme veya onaylama adımlarını tamamlamalısınız.

StartSpor’da Yapılan Rezervasyonun Ödemesi Nasıl Yapılır?

Rezervasyonunuzun ödemesini rezervasyon anında internetten Online Kredi Kartı yoluyla ya da tesiste Nakit, Kredi Kartı ile yapabilirsiniz. Ancak istediğiniz şekilde ödemenizi yapabilmek için Rezervasyon Yap butonuna tıklayarak tamamlamadan önce, Tesisin kabul ettiği Ödeme Şekilleri panelinden incelemelisiniz. Eğer Online Kredi Kartı yoluyla ödemeyi seçtiyseniz, Kredi Kartı Numaranızı ve CVV bilgisini girerek ödemenizi yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra ekranda Rezervasyon İletildi mesajınızı takiben karşınıza çıkacak ekranda, ödeme bilgilerinizin de olduğu Rezervasyon Özetinizi görebilir, bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Kişisel Veriler ve Uyuşmazlıkların Çözümü

StartSpor’da kişisel verilere ilişkin gizlilik kurallarına ve uyuşmazlıkların çözümü için gerekli bilgilendirmelere, sitenin en altında bulunan "Kullanıcı Sözleşmesi" linki üzerinden erişebilirsiniz.

Genel Bilgiler

Kim bu StartSpor?

StartSpor, rezervasyon veya üyelik yöntemi ile hizmet veren spor tesisleri ile spor yapmak isteyen internet kullanıcılarını aynı ortamda buluşturmak amacı ile kurulmuş bir sitedir. Kullanıcılar, startspor.com sitesi ve mobil uygulamaları ile anlaşmalı olan tüm spor tesislerinin en son güncellenmiş profillerine ulaşarak hiçbir ekstra ücret vermeden rezervasyon ve üye kaydı yapabilirler. Yapılan rezervasyon en geç bir dakika içerisinde teknolojinin en son yenilikleri kullanılarak ilgili tesise iletilir.

Nasıl kayıt olabilirim? Kayıt olmak için bir ücret ödemem gerekir mi?

Ana sayfada bulunan "Kayıt Ol." butonuna tıklayarak kayıt formunu doldurabilirsiniz. Kayıt tamamen ücretsiz ve çok kolay.

Peki rezervasyon veya üyeliğimi telefon kullanmadan StartSpor üzerinden verdim diyelim, size bir ücret ödeyecek miyim?

Hizmetimiz internetten rezervasyon/üyelik yapanlar için tamamıyla ücretsizdir. Hizmet/aktivite seçtiğiniz tesisten telefonla rezervasyon yaptığınızda ne kadar ücret ödüyorsanız, bizim üzerimizden gidecek rezervasyonlarda da aynı ücreti ödeyeceksiniz, hatta çeşitli hediyeler kazanabilir ve normalden daha ucuza da spor yapabilirsiniz.

Şifremi ve/veya kullanıcı adımı unuttum, ne yapmalıyım?

Panik yapmayın! Hemen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi size soracağız; e-posta adresinizi girdiğinizde hiçbir sorun yok. Kullanıcı adınız ve şifreniz girmiş olduğunuz e-posta adresine hemen sistem tarafından gönderilecektir. Artık o e-posta adresine erişiminiz yoksa telefonla bize ulaşın, ilgili arkadaşlar hemen yardımcı olacaklardır.

Neden kayıt olmam gerekiyor?

Kayıt olmanın birçok yararı var. Birincisi, sizin e-posta adresinize ve telefon numaranıza ihtiyacımız var ki, herhangi bir olağanüstü durumda size ulaşabilelim.

Listenizde birçok tesis var ama benim de çok beğendiğim birkaç yer var ki onlardan da rezervasyon yapmak istiyorum?

Sizin beğendiğiniz tesisler bizim beğendiğimiz tesislerdir. Listemize sizin tercihlerinizi katmaktan büyük bir zevk duyarız. İlk olarak ana sayfamızdaki yeni tesis ekle kısmında karşınıza çıkan formu doldurun, ikinci olarak tesisin sahibine veya müdürüne bizden bahsedin. Satış elemanlarımız derhal bu tesisin yetkilileriyle kontak kurup kendilerini sistemimize dahil etmeye çalışacaklardır.

StartSpor hangi saatler arası açık?

StartSpor, “Harekete geçmek için pazartesi gününü beklemene gerek yok!” prensibinden yola çıkarak, portföyündeki tesislerin açık olma saatleri çerçevesinde tüm kullanıcılarına hizmet vermektedir. Hangi tesisin, hangi gün ve hangi saatler arasında açık olduğu bilgisini de tesis sayfalarında bulabilirsiniz.

Telefon ile yapmak varken neden İnternet´ten rezervasyon yapayım?

Online spor rezervasyonu yapmanın telefonla rezervasyon yapmaya göre kıyaslanamaz avantajları var. En basit olarak telefondaki meşgul sesini duymayacak ve beklemeye alınmayacaksınız. Rezervasyonunuzun en küçük detayları bile – tesis dolu/boş saatleri, servis yeri, su, krampon, kaleci eldiveni, ek hizmetler- ilgili tesise çok daha doğru bir şekilde ulaştırılacak. Aradaki insan faktörünü minimuma indirdiğimizden sistemin güvenilirlik seviyesi de çok üst seviyelere ulaşıyor. Yani artık teker teker tesisleri arayarak her birinden dolu veya boş gün ve saat bilgilerini almak tarih oluyor.

Rezervasyon Süreci

Nasıl rezervasyon yapabilirim?

Bulunduğunuz şehri ve branşı seçtikten sonra listelenen tesisler arasından size uygun olanı bulabilir ve dilediğiniz tesisleri favorinize atabilirsiniz. Rezervasyon/üyelik paketinizi ve ödeme şeklinizi seçtikten sonra rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Hepsi bu kadar basit.

Bilgilerimi tesislerle paylaşacak mısınız?

Rezervasyonunuzun sorunsuz tamamlanabilmesi için telefon numaranızı ve adresinizi tesislerle paylaşıyoruz. Bunun dışında hiçbir sebeple bilgileriniz, tesislerle ya da başka firmalarla paylaşılmamaktadır.

Yaptığım bir rezervasyonu nasıl iptal edebilirim?

Yaptığınız rezervasyonu iptal etmek için profil sayfasından ilgili adımları takip edebilirsiniz.